Analistler Bu 3 Altcoin İçin Düşüş Bekliyor: Seviyeleri İşaretlediler!

Kripto analisti David, OP fiyatında büyük çaplı bir düşüş potansiyelinden bahsediyor. Analist ayrıca, lider altcoin rakibi ADA için de düşüş öngörüyor. Analist Aaryamann Shrivastav ise LTC için düşün devamının gelebileceğini söylüyor.

OP fiyat tahmini: Altcoin için sırada ne var?

Optimism (OP) fiyatı Mayıs 2022’den bu yana genişleyen bir kama içinde işlem görüyor. Fiyat, kamanın hem desteğini hem de direncini birkaç kez test ederek formasyonun geçerliliğini teyit etti. OP fiyatı, 11-17 Mart 2024 haftasında formasyonun direnç çizgisi (kırmızı ok) tarafından bir kez daha reddedildi. Böylece, yutan bir ayı formasyonu oluşturdu. Bu, ayıların daha yüksek seviyelerde agresif bir şekilde satış yaptığını gösteren bir düşüş formasyonudur.

Ek olarak, haftalık RSI göstergesi önemli bir düşüş sapması oluşturdu ve 70’in altına indi. Bu da daha fazla düşüş olasılığını destekliyor. Bu nedenle, OP fiyatı mevcut ralli için yerel bir tepe oluşturmuş olması mümkün. Dolayısıyla bu bölgenin altına inmesi, 1,5 dolardaki uzun vadeli formasyon destek hattına doğru hızlı bir düşüşe yol açabilir. Bu da mevcut fiyat seviyesinden %59,08’lik bir düşüş anlamında geliyor.

OP/USDT haftalık grafik. Kaynak: TradingView

En olası görünüm, OP fiyatının yakın gelecekte düşmeye devam edeceğini gösteriyor. En yakın hedef 3 dolar, daha sonraki hedef ise 1,5 dolar. Ancak, altcoin fiyatı günlük zaman diliminde 4 dolar bölgesinin üzerine çıkarsa düşüş görünümü geçersiz olacaktır.

ADA fiyat tahmini: Cardano için %26 düşüş olası!

Cardano (ADA) fiyatı, 26 Şubat – 3 Mart 2024 haftasında büyük bir yükseliş mumuyla uzun vadeli yatay direnç bölgesini 0,66 dolardan aştı. Bu hareket, önceki yükseliş trendinin devam ettiğini gösteriyor. Bununla birlikte, güçlü bir artış yerine, fiyat yalnızca 0,66 dolar bölgesinin hemen üzerinde konsolide oldu. Ayrıca, 3 hafta sonra tekrar bu seviyenin altına düştü. Geçen hafta, fiyat bu bölgeyi bir kez daha direnç olarak doğruladı (kırmızı ok). Bu bir düşüş sinyalidir. Ayrıca, bir önceki kırılmanın yalnızca bir sapma olduğunu ve bunu genellikle keskin düşüşlerin izlediğini gösterir.

Haftalık RSI (Göreceli Güç Endeksi) önemli bir düşüş ayrışması (kırmızı çizgi) oluşturdu ve 70’in altına indi. Bu da ayıların geri döndüğünü gösterdi. Bu nedenle, altcoin fiyatının yakın gelecekte 0,46 dolar seviyesindeki önemli destek bölgesine düşmesi mümkün. Bu rakam, mevcut ADA fiyat seviyesinden %26,47’lik bir düşüşe karşılık geliyor.

ADA/USDT haftalık grafik. Kaynak: TradingView

En olası beklenti, ADA fiyatının yakın gelecekte düşmeye devam edeceği yönünde. En yakın hedef 0,57 dolar ve daha düşük 0,46 dolar. Düşüş görüşü, ADA fiyatı haftalık zaman diliminde 0,66 dolar bölgesinin üzerine çıktığında geçersiz olacaktır.

LTC fiyat tahmini: 100 doların üzerine elveda!

Litecoin fiyatı, daha geniş çaplı düşüş sinyalleri nedeniyle bugün bir artış sağlayamadı. Gün içi işlem saatlerinde artış gösterdikten sonra 100 doların altına geriledi. Fiyat göstergeleri, Ortalama Yön Endeksi (ADX) ve Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) göstergelerinin her ikisi de düşüş eğiliminde. Yükseliş ve düşüş trendlerini belirlemek için kullanılan trend takip eden bir momentum göstergesi olan ikincisi de yükseliş momentumunu kaybediyor.

Öte yandan ADX, 25,0 eşiğini aşmayı başardı ancak bunu sürdüremedi. Bu, aktif yükseliş eğiliminin sonunda ortadan kalkacağı ve düşüş eğilimine dönüşeceği anlamına geliyor. Bu da Litecoin fiyatının 100 dolarlık desteği kaybetmesine ve 93 dolara düşmesine neden olacaktır.

LTC/USDT 12 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Bununla birlikte, 100 dolar desteği sürdürürse, LTC bir çöküşü önlemek ve muhtemelen geri sıçramak için bir miktar destek bulacaktır. 110 doları aşması durumunda düşüş tezini geçersiz olur. Bu durumda altcoin fiyatının 115 dolara yol alması mümkün.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir